Patríte medzi priaznivcov hladkého oholenie? V tom prípade ste sa určite niekedy stretli s nepríjemným podráždením tváre. Už ste prišli na to, ako mu zabrániť? Ak nie, tak sa vám budú hodiť štyri jednoduché tipy.
Pripravte pokožku na holenie
Najviac podceňovaná časť. O chvíľu celý proces predĺži, ale je prvým krokom na zmiernenie podráždenia po holení. Ideálny čas holenie je po sprche. Pleť sa nahreje, fúzy zmäkčí a idú potom lepšie oholiť.
Dostatočné množstvo peny
Naši dedkovia museli po pleti niekoľkokrát prechádzať štetkou a napeniť špeciálne mydlo. Dneska je to oveľa jednoduchšie. Skrátka použijete primerané množstvo gélu, ktoré sa rozotrením po pokožke premení v penu. Tá uľahčí sklz strojčeka. Pre ešte lepšie výsledky, nechajte penu chvíľku pôsobiť. Máte citlivú pleť? Vyberajte gély s označením sensitive.
Včas vyhodiť žiletku a holiť správnym smerom
Ako často meníte žiletku? Raz za dva mesiace? Tak to ľutujeme vašu tvár. Tupá žiletka skoro neholí, a keď po pokožke prejdete viackrát, len to zhoršíte. Takže prvá zásada – vždy mať ostrú žiletku. Hoľte tvár zľahka, netlačte a snažte sa každé miesto na tvári holiť len raz. Hlavicu často oplachujte a miesta, kde dochádza k najväčšiemu podráždeniu, hoľte až na koniec. V smere alebo proti smeru? Večná otázka. Ideálne začať po smere rastu fúzov. Nie je pokožka dokonale hladká? Naneste znovu tenkú vrstvu gélu a ohoľte tvár ešte proti smeru. Kratšie a zmäkčené fúzy pôjdu oholiť ľahšie.
„A namazal si sa?“
Rovnako ako na starostlivosť pred holením nesmiete zabudnúť ani na tu po holení. Pokožku vždy opláchnite studenou vodou a osušte iba prikladaním uteráka, nie búrlivým utieraním. Nakoniec do pokožky votrite vodu po holení. Pokožku dočistí a upokojí. Máte citlivú pokožku? Stavte skôr na balzamy bez výraznej vône.
Reklamný článok
Autor: Andrea Ivaničová, www.holime.cz