Život v inteligentnej domácnosti je nielen maximálne bezpečný, šetrný k peňaženke, ale navyše aj veľmi komfortný. Nastavte si svoje spotrebiče tak, aby vás neustála manimupulácia s nimi neoberala o čas.
Zariadenia v interiéri aj exteriéri
Kto raz odhalí čaro ovládania spotrebičov na diaľku, resp. podľa nastavených scén, časom začne premýšľať už len o tom, kde všade sa tieto moderné technológie dajú uplatniť. Sú tu predsa na to, aby nám čo najviac poslúžili. Okrem toho, že riadiaca jednotka zadáva príkazy spotrebičom v interiéri, má dosah aj na zariadenia vonku. Preto nie je nič nezvyčajné poliať svoju záhradku, ešte kým sme v práci, otvoriť garáž, keď zabáčame do našej ulice, odomknúť si dvierka ešte z druhej strany chodníka alebo zasvietiť vonkajšie osvetlenie, keď sedíme na terase a vonku sa začalo stmievať. I priamo doma sa naskytá množstvo príležitostí, kedy si môžeme užiť jednoduché a diaľkové ovládanie spotrebičov iba prostredníctvom smartfónu či tabletu. Z pohodlia kresla manipulujeme s roletami, otvárame a zatvárame okná, spúšťame klimatizáciu, vykurovanie alebo hudbu. Takisto sa môžeme pozrieť, kto nám zvoní pri dverách, a to bez toho, aby sme toto kreslo opustili. Kto sa naučí s inteligentnými technológiami pracovať, veľmi rýchlo si na tento komfort pri bývaní zvykne.
Scény pre zábavu aj bezpečnosť
Radi pozeráte filmy alebo počúvate hudbu? Vďaka využívaniu inteligentných technológií už nebudete potrebovať milión ovládačov na spustenie multimédií. Postačí vám infračervený žiarič alebo zariadenie, ktoré číta pohyby rúk. Tak môžete jednoducho ovládať hlasitosť alebo prepínať kanály či pesničky. Existujú aj špeciálne tlačidlá, ktorých stlačením môžete všetky zariadenia naraz spustiť alebo vypnúť. V smart domácnosti ovládate kamery, videovrátnikov, nastavíte si, kedy sa majú otvárať okná, dvíhať rolety alebo žalúzie, garáž, kedy sa má zapnúť svetlo, televízor či alarm, zároveň však máte prehľad o spotrebe energií, vďaka čomu sa dá dobre ušetriť.
Reklamný článok