Tiež ste sa už viackrát zamýšľali nad tým, kde je tá pomyselná hranica „neškodného“ koketovania? Prečo vlastne flirtujeme? Robia to tiež páry, ktoré sú šťastné a naoko nemajú žiadne problémy? Čo nás k tomu vedie?
Korenie všedných dní
Názory ľudí na flirt sú rôzne. Niektorí si myslia, že je hlúposť schválne provokovať a dožadovať sa pozornosti od osôb opačného pohlavia bez toho, že by sme od nich čokoľvek očakávali. Potom sú aj tí, ktorí si deň bez koketovania jednoducho ani nevedia predstaviť, skrátka to majú v povahe a akosi sa toho nechcú zbaviť. Poslednou skupinou sú ľudia, ktorí žijú vo vzťahu, kde ich potreby nie sú naplnené. Reč je o chlácholivých slovách alebo dokonca rovno o sexe. Ak už vo vzťahu začne niečo chýbať, je viac než isté, že jeden z partnerov si bude tieto nedostatky kompenzovať touto cestou. Flirtom totiž človek nadobúda opäť pocit, že ešte stále „stojí za to“, a sebavedomie, ktoré možno upadalo, začne postupne rásť a ozdravovať sa. Žiaľ, „s nesprávnymi“ osobami. Preto je v akomkoľvek vzťahu najdôležitejšia komunikácia, hoci je to už otrepaná fráza, ale o to viac pravdivá.
Odborníci radia
Flirt nie je nevera, tvrdia odborníci. Nevera vzniká až vtedy, keď sa začneme cítiť vinní, že robíme niečo, čo by možno mohlo našej polovičke ublížiť. Je to dôležitý poznatok, ale pokiaľ sa ním budeme riadiť, všetko bude v poriadku. Flirtovanie môže byť veľmi príjemné spestrenie všedných, nudných dní, avšak za predpokladu, že budú dodržané určité hranice. Aj tie si však treba vopred stanoviť a trvať na svojich zásadách za každých okolností. Niekedy však partnerom dokáže neškodný flirt aj pomôcť. Okrem navráteného sebavedomia pomôže prebudiť v spoločnosti zdravú žiarlivosť medzi mužom a ženou, ktorí sú spolu už dlhšiu dobu a myslia si, že už nepotrebujú vo svojom vzťahu viac bojovať. Svoju vzájomnú náklonnosť si musíme prejavovať stále, inak sa vytratí iskra a nastane nepríjemná rutina a nuda.
FOTO: pexels.com
Tágy: flirt, flirtovanie, nevera