Ako to naozaj je? Nahrádza sex šport ako taký? Dá sa ním nahradiť „skutočné“ športovanie? Alebo je to len ďalší mýtus pre tých pohodlnejších, ktorí si radšej vyberú túto alternatívu pohybu?
Áno, športujeme
Na to, aby sme sa pustili do tejto tak často diskutovanej témy, si musíme odpovedať na dôležitú otázku: čo je vlastne šport? Šport je forma fyzickej aktivity, ktorú vykonávame za určitým účelom, či už chceme zdokonaliť svoje telo, alebo zdravie, alebo nás láka dobrodružstvo či súťaženie. Pri všetkých týchto činnostiach musíme vynaložiť určité úsilie, výsledkom čoho je následne vyplavenie endorfínov, hormónov šťastia. Vďaka nim sa cítime lepšie, šťastnejšie a vyrovnanejšie. Takže sme si vlastne odpovedali veľmi rýchlo a mnohí sme ostali milo potešení. Je skvelé robiť niečo pre svoje zdravie, a obzvlášť, keď to poskytuje taký pôžitok.
Rôzne pozitíva
Aby sme to nebrali zas až tak vážne, treba veci uviesť na správnu mieru. Áno, sex je šport, ale iba tak na 75 % . Je dokázané, že tep človeka pri sexe sa zrýchli až na 150 úderov/min. Pričiní sa o to naše vzrušenie, ale aj fyzická „námaha“, ktorú musíme vynaložiť pri rôznych polohách a rýchlostiach. Takže, čím živočíšnejší sex máte, tým väčší športový výkon podávate! Rozprúdi sa vám krv v tele, zbavíte sa stresu, prestane vás bolieť hlava a dokonalý orgazmus je potom len malou čerešničkou na torte. Malou, ale o to viac vytúženou. Navyše pravidelným sexom si posilňujete svoju imunitu, zlepšujete kondíciu a upevňujete vzťah s partnerom. Vaše srdce bude zdravšie, zníži sa riziko rakoviny až o 20 % , a najlepšie, čo môže byť – pravidelným sexom dokonca chudneme! Tak ako aj pri behu či plávaní alebo pri rôznych kolektívnych športoch, ktoré vykonávame skôr pre radosť a zábavu, platí, že pohyb prináša uvoľnenie, vyplavuje nám do tela rôzne druhy endorfínov. A kde sú endorfíny, tam nie je depresia. Takže ak ste po prečítaní tohto článku náhodou dostali chuť si trochu „zašportovať“, šup-šup!
FOTO: pexels.com
Tágy: je sex šport, sex, šport